Korvpalli peale panustamine

korvpalli panustamine

Kui jalgpall ja võitlusspordi alad kõrvale jätta, siis korvpall on publiku jaoks üks kõige populaarsemaid spordialasid üldse. Ka Eesti korvpall on läbi aegade olnud tubli Euroopa keskmik ja kui leedukatele me veel vastu ei saa, siis teiste Euroopa keskmike jaoks oleme kõva pähkel.

Populaarsed korvpalli liigad ja Eesti korvpallurid läbi aegade

Maailma mastaabis on tõsisemate kossufännide pilgud naelutatud Põhja-Ameerika korvpalli eliitliigas NBA toimuvale. Alates ehk kõigi aegade parima mängija LeBron Jamesi esiletõusu, on NBA nautinud enneolematut populaarsust. Lisaks temale hullutavad publikut ja purustavad rekordeid teised jänkid Stephen Curry, Kevin Durant ja James Harden.

Euroopa tugevaim korvpalliliiga Euroliiga on NBA järel tõenäoliselt maailma tugevamaid ning hüppelauaks NBA-sse siirdumisel. Eestil oma meeskonda Euroliigas ei ole ning seni oleme olnud sunnitud madistama madamates liigades. Näiteks 2018/2019 hooajal osaleb Eesti parim klubi BC Kalev Cramo FIBA Meistrite Liigas.

Eesti mängijatest on palju kõneainet pakkunud noored vihased mehed Maik-Kalev Kotsar ja Rauno Nurger, kes üritavadki läbimurret unistuste korvpalliliigasse NBA. Samal ajal hoiavad Eesti kossufännid pöidlaid pihus, et samad mehed tulevikus ka Eesti rahvustiimi Euroopa tippu kannaksid.

Korvpalli peale panustamine

Korvpalli võlu seisneb kiires mängutempos ning kiiresti muutuvates olukordades. Kui jalgpallis võib paari värava järel pinge mängust ära kaduda, siis korvpallis ei ole ka 20-punktiline edu mingi võidugarantii. Korvpalli peale panustamisel soovitame alustada korvpalli peale panustamisele spetsiifiliste reeglitega tutvumisest. Kui jalgpallipanused kehtivad tavaliselt normaalaja tulemuste kohta, siis korvpallis reeglina sellist tingimust ei ole. Harval juhul, kui kossumäng läheb lisaajale, ei röövi see emma-kumma meeskonna võidu peale panustajalt raha, kui mängu normaalaeg peaks viiki jääma.

Panusetüübid korvpallis

Korvpallis on lisaks mängu võitja peale panustamisele populaarne ennustada ka punktivahet, mis jääb võitjat ja kaotaja vahele. Näiteks saad teha panuse, et meeskond A võidab meeskonda B rohkem kui 20 punktiga või et vahe jääb vähem kui 20 punkti. Lisaks saad teha beti suurima punktitooja, suurima lauapallide hankija, visatud kolmeste arvu jne. peale.

Live-panustamine

Kuna korvpallis muutuvad mänguolukorrad kiiresti, siis on väga populaarne ka laivis panuste tegemine. Võrreldes jalgpalliga on võitja ennustamine mängude eelselt sageli keeruline ning jõudude vahekorrad pannakse tihti paika alles 3. või 4. veerandajal. Samas ei pruugi live-panustamine sobida igaühele, sest kasumisse jõudmine nõuab kiiret reageerimist ning väga head ajastust.

Spordiportaalid Eestis

Eestis on mugav kossu peale panustada Olybetis, Betsafe’is, Optibetis või Coolbetis. Kõigis eelnimetatutes leiad regulaarselt just korvpallile pühendatud pakkumisi, turniire ja muud huvitavat. Miks mitte teha panustamine huvitavamaks ja neist osa võtta? Coolbet on eriline täiesti tasuta ennustusvõistluste ja võimaluse poolest näha kõiki sissetulevaid panuseid riigiti ning tehtud panuste summat. Betsafe’is on erinevaid tasuta panuse ja boonuskampaaniaid, suuri kampaaniad, kus võid võita reisi oma lemmiksporti laivis vaatama ning cashback- kampaaniaid, kus saad netokaotustest osa tagasi. Olybet pakub lisaks veebis panustamisele võimalust sõbrad kokku kutsuda, vaadata kossu seltskonnas ja teha panustamisest sotsiaalne tegevus ühes nende spordibaaridest. Optibet on Läti päritolu ning seal võid lisaks kossule oodata alade kohaliku populaarsuse tõttu palju jalka-ja jäähokidiile.

See koduleht kasutab küpsiseid, et muuta paremaks teie külastuskogemust. Veebilehe edasisel kasutamisel või selle sõnumi sulgemisel, nõustute te küpsiste kasutusega.