Mis on online pokker?

Pokker on kahtlemata maailma kõige tuntum kaardimäng, mida naudivad kümned miljonid inimesed üle maailma. Mäng on tegelikult eksisteerinud juba aastasadu, kuid alles 1970. aastatel, kui Las Vegases hakati korraldama iga-aastast Pokkeri Maailmaturneed, saavutas see tõeliselt suure ülemaailmse populaarsuse.

poker main

Parimad Eesti kasiinod, kus pokkerit mängida on

Pokkeri päritolu üle vaieldakse palju, kuid üldiselt ollakse üksmeelel, et see on välja kasvanud Pärsia ‘As-Nas’ nimelisest mängust, sest As Nas on tänapäeva pokkerile hämmastavalt sarnane. Erinevalt tänapäeva pokkerist mängiti As-Nasi 25-kaardise paki ja 5 erineva mastiga. Puudusid masti ja rea võidu kombinatsioonid, selle asemel püüti koguda enim punkte või kombineerida kolmikuid.

Pokkeri üheks populaarsuse põhjuseks peetakse seda, et mäng on ühtviisi nauditav nii päriskasiinodes kui ka online-kasiinos mängides. Tänapäeval saab pokkerit mängida peaaegu igas online-kasiinos. Enam ei pea kasiinosse minema, et siis seal lõputult teisi mängijaid oodata või mängima ainult limiteeritud panustega laudades. Nüüd saad valida nii erinevate pokkeritüüpide kui ka panuse suuruste vahel.

Kuidas leida parim kasiino pokkeri mängimiseks?

Maailma tuntuimaid pokkeriplatvormid on PokerStars ja Microgamingu poolt opereeritavad platvormid ja suure mängijate arvuga pokkeritoad. Eestikasiinod.info lehelt leiad hea ülevaate Eesti kasiinodest ning mitmes neis saad ka pokkerit proovida.

Pokkeri boonused ja kampaaniad

Lõika kasu rohketest pokkeripakkumistest ja saad lisaks tagastatavale reigile hulgaliselt turniiridepileteid ja isegi rahalisi auhindu. Kvalifitseeru suurtele rahalaudadega turniiridele või garanteeritud auhinnafondiga turniiridele.

Samuti soovitame silm peal hoida boonustel ja pakkumistel, sest mis võiks olla parem kui näiteks 1000€ uue mängija pokkeriboonus või tasuta pilet suurele pokkeriturniirile?

Kindlasti oled kuulnud pokkerimiljonäridest, kes teenivad oma mänguoskuste pealt üüratuid summasid, kuid kui oled alagaja soovitame sul alustada madalate panustega ning mitte riskida suurema summaga, kui sa saad omale lubada kaotada.

Kuidas pokkerit mängitakse?

Pokkeri põhimõte on lihtne- võidab see, kes moodustab kuni 5-st laual olevast ja kahest käes olevast kaardist parima kombinatsiooni. Kui mäng jõuab kaartide avamiseni, võidab parima kaartide kombinatsiooniga mängija. Pokkerist on palju variatsioone, kuid levinum neist on Texas Hold’em.

Texas Hold’emit saab teoreetiliselt mängida piiramatu mängijate arvuga ühes lauas, kuid enamik online-kasiinosid seavad sellele piirangu 2-st kuni 10 mängijani. Mäng algab sellega, et diiler jaotab kellaosuti suunas igale mängijale 2 kaarti näoga allapoole. Seejärel saavad mängijad oma kaarte vaadata. Iga käe jooksul alustavad 2 mängijat mängu pimepanuste tegemisega, mis tähendab, et üks neist peab “panka” andma väikese pimepanuse väärtusega võrdse arvu žetoone ning teine suure pimepanuse väärtusega võrdse arvu žetoone. See tagab selle, et mäng toimub vähemalt mingi rahasumma peale ning pimepanuste tegemise järgselt peavad teised mängijad otsustama, kas nad soovivad pimepanuste väärtusega võrdse või suurema hulga žetoone panka lisada, et mängu jätkata.

Kui esimesed kaartide avamisele eelnevad panused on tehtud, asetab diiler laua keskele kolm “näoga ülespoole” kaarti, mis tähendab, et nende väärtus on kõigile nähtav ja mängijad saavad neid kasutada kombinatsioonide moodustamiseks koos käes olevate kaartidega. Peale floppi (esimese kolme ühiskaardi paljastamist) toimub teine panustamisvoor, peale mida paneb diiler lauale neljanda kaardi (“the turn”). Neljanda kaardi lauale panemise järgselt toimub kolmas panustamiskord ning seejärel asetab diiler lauale viienda ja viimase avatud kaardi. Peale igat panustamiskorda saavad mängijad valida, kas nad loobuvad panustamisest (jätavad selle mänguvooru vahele), mängivad kaas, lisades omalt poolt panka kõrgeima tehtud panusega võrdse panuse (“call”) või lisavad panka suurema panuse kui antud hetke kõige kõrgem panus (“raise”). See jätkub kuni kõik mängijad, kas loobuvad mängimisest või kuni kaks või rohkem mängijat osalevad pangas võrdse panusega/lähevad teise mängija tehtud panuse summaga kaasa.

Käe võidab mängija, kes moodustab 7 kaardist kõige tugevama 5-kaardi kombinatsiooni. Kõige tugevam käsi on mastirida, mille saamise võimalus on kõigest 1/649 740. Kui sul kunagi see õnnestub, võid pidada ennast üsna õnnelikuks!

Peale Texas Hold’emi on veel teisigi üsna levinud pokkeritüüpe nagu näiteks “Spin and Go”, “Head to Head” ja “Omaha Hi-Lo”. Niisiis, kui oled väga võistluslik (Head to Head) või unistad suure jackpoti võitmisest (Spin and Go) leiad igal juhul midagi enda jaoks.

Pokkeri strateegiad

Paljud kogenud kasiino- ja pokkerimängijad jagavad hea meelega oma teadmisi. Kasiino uudised on hea väljund, kust saada kuulsate pokkerimängijate ja teiste kasiinomängude spetsialistide käest nõuandeid. Mõnikord võib olla tegu lihtsa nõuandega, näiteks kuidas saada omale piisav mängueelarve, rahavaru ehk bankroll. Teinekord võivad selleks olla aga keerulised pokkeri strateegiad või mõne muu oskusmängu õpetused.

Erinevad pokkerilauadade tüübid

Online-kasiinode eeslis maapealsete kasiinode ees on võimalus pakkuda märgatavalt suuremat hulka erinevaid laudu, kus saad mängida erinevat pokkeri variatsioone ja valida omale sobivad panustamise limiidid. See tagab, et laua taha pääsevad nii algajamad mängijad, kui ka juba vanad pokkerihaid. Kui otsid midagi erilist, siis võid mõnes kasiinos leida ka VIP-laua.

Tavaliselt jagunevad pokkerimängud kaheks: live-diileriga pokker või videopokker. Live-dilleriga pokker on äärmiselt sarnane tavakasiinodes mängitavale pokkerile, kus on ka päris diiler, kes videolingi abil mängu juhib. Kui sa otsid päris pokkeri kogemust veebis, siis live-diileriga pokker on just sinu jaoks! Jutukad diilerid teevad mängu lõbusamaks ja lisavad mängule ka sotsiaalse aspekti.

Videopokker sarnaned mänguautomaadile ning imiteerib pokkeri lihtsustatud versiooni. Mängimiseks kasutatakse virtuaalseid kaarte ja heliefekte ning mäng ei käi mitte teiste mängijate vaid maja vastu. Reeglina on videopokkeris maja eelis suurem kui live-diileriga pokkerilaudades.

Online kasiinode eelised pokkeri mängimisel

Mõnele mängijale sobib pokkeri mängimine veebis paremini kui päriskasiinos laua taga istumine. Online lauad pakuvad rohkem annüümsust ning tavaliselt võidab tõesti see, kellel on paremad mängimise oskused mitte vastaseid mõjutades ja nendega manipuleerides, mida on võimalik teha maapealsetes kasiinodes. Samuti on online-kasiinodes laudu, millel saab mängida imeväikeste algpanustega, mis päriskasiinodes kõne alla ei tuleks. Paljudes online kasiinodes on ka päris tasuta pokkerilauad ja “Freeroll” turniirid, mis ei nõua isegi oma raha mängu panemist, kuid auhinnad on päris rahas või piletid rahaliste auhindadega pokkeriturniiridele.

Online kasiinode kasuks räägib ka märgatavalt kiirem mängutempo ning võimalus mängida piiramatu arvuga laudaes samaaegselt, mis kogenud mängijatele pakub head teenimise võimalus ning lühendab ooteaega, mis võib tekkida teiste mängijate tagant oodates.

See koduleht kasutab küpsiseid, et muuta paremaks teie külastuskogemust. Veebilehe edasisel kasutamisel või selle sõnumi sulgemisel, nõustute te küpsiste kasutusega.