Blackjack mängimise teejuht Eesti online kasiinodes

Blackjack on üks legendaarsemaid mänge, mida tänapäeval endiselt online kasiinodes pakutakse. Võib-olla oled seda ise proovinud sõprade seltsis või mängid iga päev. Vahet pole, sest tegelikult pakub tänapäeva online keskkond midagi igale maitsele ja tasemele.

blackjack main

Blackjack on kahtlemata unikaalne kasiino lauamäng, mille erilisuse oreooli tekkele on kaasa aitanud ka lugematu arvu kasiinomängude teemalisi filme ja seriaale. Järgnev artikkel räägibki selles, et mida on hea teada enne, kui blackjackiga mängimist alustad.

Parimad Eesti veebiportaalid, mis pakuvad blackjacki

Eestis on palju online kasiinosid, mis pakuvad suuremas jaos üsna samu mänge. Eriti kehtib see slottide puhul, kuid kui lähemalt uurima hakata, siis head live kasiino portaali polegi nii lihtne leida. Meie lemmikud on uued kiirkasiinod nagu Nutz, Kanuuna ja JallaCasino. Kuid miks mitte mängida blackjacki Coolbetis või Ninja kasiinos?

Blackjacki boonused ja kampaaniad:

Mis puutub blackjack boonustesse, siis seda mängu saad tavaliselt mängida mistahes live kasiino boonustega. Tüüpiliselt on Eesti kasiinodes nii, et boonuseid saab kasutada nii slottidel kui live kasiinos, kuid viimasel tuleb boonus lihtsalt rohkematel kordadel läbi mängida.

Mis on blackjack?

Blackjack on maailma üks enim mängitud live kasiino mänge. Selles kasutatakse 52 mängukaarti ning mängid diileri mitte teiste mängijate vastu. Blackjackist on hulk erinevaid versioone, mis erinevad mõneti reeglite ja strateegia poolest. Järgnevalt vaatamegi seda lähemalt.

Reeglid

Blackjack ehk teise nimega 21 on lihtne mäng, kuid kindlasti tee endale selgeks põhireeglid. Ainult nii saad kindel olla, et saad oma sisse pandud raha eest ka maksimaalselt palju tagasi.

Blackjack mängul peaks su eesmärk olema saada kaartide väärtustest summa, mis on võimalikult lähedal kahekümne ühele. Vältida tuleks 21-st suurema summa saamist.

Enne iga mänguvooru algust saavad kõik mängijad, ja ka diiler, kaks kaarti. Diileri kaartidest tehakse mängijale nähtavaks ainult üks.

Blackjack mängus on kaartide väärtused järgmised:

 • Äss – saad ise valida, kas ässa väärtus on 1 või 11- olenevalt, kumb parasjagu paremini sobib
 • Kuningas, Emand, Soldat ja Kümme – kõik annavad summale juurde kümm punkti
 • Kõigil ülejäänud kaartidel on sama väärtus, mis nende peal märgitud on. Näiteks 9 väärtus ongi 9 punkti, 6 kuus punkti jne.

Palju raha eest makstakse? Igal korral, kui saad diilerist parema kombo, teenid oma raha tagasi pluss diileri panuse ehk kahekordistad oma algpanuse väärtuse.

Parim võimalik tulemus on Blackjack, mille võid saada näiteks ässa ja mõne pildiga kaardi kombinatsioonist. Blackjacki puhul on ka võidusumma vähe kenam, sest oma panuse võidad tagasi 2,5-kordselt.

Esimesena võtab kaarte mängija ning “Hit” nupule vajutades võid küsida juurde nii palju kaarte kui soovid. Kui kaartide arv on täpselt 21 või saad Blackjacki, siis mänguvoor on lõppenud. Tuletame meelde, et kui kaartide summa paisub üle 21, siis kaotad, olenemata mis kaardid diileril on.

Diileri mängupõhimõte on järgmine: diiler võtab alati kaardi juurde kuni nende summa on 16 või vähem. Kui diileri kaartidest moodustub summana 17 või enam, rohkem kaarte juurde ei võeta ja selgub võitja. Järgnevalt vaatame mõnda populaarsemat blackjacki strateegiat, mida võid proovida kasutada.

Blackjack strateegiad

Blackjack on üks neist mängudest, mis pakub nii põnevust kui ka reaalset võimalust plussi jääda. Selle kasumlikkus mängija jaoks jääb vahemikku 95-99%, mis tähendab, et hoolikalt õigeid otsuseid tehes võid vabalt diileri ka üle mängida.

Plussi jõudmiseks on erinevaid taktikaid. Neist levinuim on küsida alati kaart juurde, kui diileri nähtav kaart on 7, 8, 9, 10, äss või mõni pildiga kaartidest ning sinu kaartide summa on väiksem kui 17.

Kui diileri nähtaval olev kaart on 4, 5, 6, siis ei ole mõtet omale kaarti juurde küsida, kui su enda kaartide summa on 12 või rohkem. Miks? Sest, kui võtad kaardi juurde ja selleks on Kuningas, lähed lihtsalt lõhki. Neil juhtudel on statistiliselt kavalam mõte jääda madala skoori juurde kui et riskida lõhki minemisega.

Kui näed, et diileri nähtaval olev kaart on 2 või 3, peaksid kaartide juurde võtmisest loobuma, kui saad skoori 13 või rohkem.

Kui üks sinu taskukaartidest on äss, kuid Blackjacki kohe ei saanud, nimetatakse seda “pehmeks” käeks. Näiteks, kui sul on äss ja kuus, on nende summa “pehme” 17. “Pehme” tähendab sel puhul, et soovi korrall saab kombot tõlgendada ka seitsmena. Kuidas nii? Nagu juba mainisime, siis ässa kaart võib olla nii 1 kui 11. Kui saad “pehme” 17 ja dilleril on näiteks 10, tasub igal juhul kaart juurde võtte. Isegi, kui saad suurema kaardi kui 4, ei lähe sa lõhki.

Blackjack mängu üks olulisemaid termineid on Double Down. Selle käivitamiseks vajuta lihtsalt “Double Down” nupule ja panuse väärtus duubeldatakse. Samal ajal saad ühe kaardi juure ja selle põhjal arvutatakse mänguvooru lõpptulemus.

Double Down tuleks igal juhul kasutada, kui su kaartide summa peaks juhuslikult olema 11. Samuti 10 puhul, välja arvatud siis, kui diileril on käes äss või kaart väärtusega 10. 9 puhul tasub double downi kasutada ainult siis, kui diileri nähtaval oleva kaardi väärtus on 2 ja 6 vahel.

Split ehk poolitamine

Mistahes ajal, kui saad alustuseks kaks sama kaarti, võid kasutada “Split” funktsiooni. Nii tehes mängid edasi nii-öelda kahe erineva käega ja saad mõlemale ühe kaardi ka juurde.

Üldine reegel on, et kui saad kätte ässad või kaheksad, tasub kindlasti kaarte poolitada. Kümnete, viite või neljadega ei ole see statistiliselt eriti kasulik.

Ka kahtede, kolmede ja seitsmete paare soovitatakse poolitada, kuid seda ainult juhul, kui diileril pole käes 8, 9, 10 või ässa. Kui leiad endal käes olevat kuute paar, siis sellisel juhul tasub “Splitti” teha ainult, kui diileril on käes kaart väärtusega 2-6.

Erinevat tüüpi Blackjack mängud

Blackjack põhireeglid on laias laastus samad, aga erinevatel laudadel on siiski teatavad erisused. Peamiselt on erinevused selles, millal diller teise kaardi võtab, kas diiler võtab pehme 17 kaardi juurde või mitte jne.

Kõige populaarsemad variatsioonid online Blackjack mängudest on järgmised:

 • Ameerika Blackjack, teise nimega klassikaline Blackjack
 • Euroopa Blackjack
 • Hispaania Blackjack
 • Inglise Blackjack (Pontoon)
 • Face Up 21 Blackjack

Ameerika vs Euroopa Blackjack

Uued Blackjacki mängijad võivad küsida, mis vahe on Euroopa ja Ameerika blackjack versioonidel. Tegelikult on erinevat tüüpi blackjacki variante palju nagu ka ruletti ja bakaraad. Vaatame alustuseks, mille poolest erinevad neist kuulsaimad Euroopa ja Ameerika blackjack.

Peamine erinevus Euroopa ja Ameerika blackjacki puhul on selles, kuidas jaotuvad diileri kaardid. Ameerika versiooni puhul saab diiler alguses kaks kaarti ning neist üks on näoga ülespoole. Kui diileri näoga ülespoole kaardiks on äss, saab diileri piiluda ka oma teist kaarti. Juhul, kui nii moodustub Blackjack, on mänguvooru lõppenud.

Euroopa versiooni puhul päris nii ei ole. Isegi, kui diileri nähtaval olevaks kaardiks on äss, ei saa ta näha teise kaardi väärtust. Mängija seisukohast on see pigem halb, sest ta võib tahta panust duubeldada (double down) või näiteks mängida kahe kaardiga eraldi (split). Lõpuks, kui tuleb välja, et diileril on käes blackjack, kaotab mängija nii veel rohkemgi.

Ameerika Blackjacki puhul saad kasutada kindlustust (Insurance), kui näed, et diileril on käes äss. Kindlusega saad raha tagasi ka siis, kui diiler saabki blackjack kokku (mis ässa taskukaardiga on üsna lihtne). Kui diiler ei saa blackjacki, kaotad oma kindlustuse alla pandud raha.

Ameerika blackjackis võid panuseid poolitada nii paljudel kordadel kui soovid. Ässade poolitamise ajal after splitting aces, you will get only one card on each box and that’s it. In addition, you can double down your bet after splitting!

Hispaania (Spanish) blackjack

Hispaania ja muude blackjacki versioonide puhul on erinevus selles, et Hispaania versioonis pole kümneid (pildiga kaardid jäävad alles). Samuti võid iga käe puhul nii öelda mängimisest loobuda (surrender). Mängimisest loobumise korral saad pool algpanusest tagasi. Siiski ei saa mängimisest loobuda enne, kui diiler on veendunud, et tal ei ole blackjacki kohe käes.

Hispaania blackjacki puhul on hea, et saad alati panuse duubeldada. Samuti on hea teada, et kui blackjack on nii mängijal kui ka diileril, võidab mängija. Pane tähele, et duubeldada saab Hispaania blackjackis ka peale kolmanda või neljanda kaardi saamist. Näide: sul on käes 2 ja 8 ning võtad juurde kolme. Ka siis saad panuse duubeldada.

Mõned näited Hispaania blackjack võidu suhetest:

 • Saad panuse tagasi suhetega 3:2 ehk 33,3% enam, kui sisse panid, juhul, kui teenid blackjacki viie kaardiga
 • Saad panuse tagasi kahekordselt, kuid saad blackjacki kuue kaardiga
 • Rõõmusta kolmekordse võidu üle, kui tabad blackjacki seitsme kaardiga
 • Võida panus tagasi suhetega 3:2, juhul, kui saad blackjacki 6, 7 või 8 kasutades
 • Kui saad blackjacki kolme seitsmega, teenid raha tagasi suhtega 3:2
 • Kui saad kolm sama kaarti, saad raha tagasi kahekordselt
 • Kui kolm kaarti on kõik potid, saad panuse tagasi kolmekordselt

Live kasiino blackjack (live diileriga)

Live Blackjack reeglid on samad mis arvuti vastu mängides, kuid nüüd on vastas päris inimene. Küll aga ei tähenda see mängu kulgu silmas pidades mingeid muid olulisi erisusi. On täitsa tavaline, et blackjacki versioon, mida saad mängida arvuti vastu, on olemas ka live-variandina.

Blackjack nutiseadmes

Viimastel aastatel on tehtud suur samm edasi mis puudutab live kasiino laudu mobiilis. Kui varem oli mobiili või isegi tahvelarvuti ekraan liiga väike, siis nüüd on parimad live kasiino mängude tootjad asja tõsiselt käsile võtnud.

Üle pooled online kasiino mängijad naudivad mänge mobiilis seega pole ka midagi imestada, et live kasiino lauad on tehtud hästi kohalduvaks erinevates nutiseadmetes.

Mis puutub blackjack spetsiifilisemalt, siis hoia oma silmad lahti, kui mängid sellised versioone nagu näiteks Speed Blackjack, kus otsuste tegemiseks antud ajavahemik on õige lühike.

Blackjacki mängimine suurtel panustel (highroller-mangijatele)

Kui oled seda tüüpi mängija, keda paarikümne sendised panused eriti ei kõiguta, siis tasub pilgud pöörata laudadele, kus panuste limiidid on suuremad. Sageli tunned need ära “VIP” märgistuse põhjal. Kui tahad mängida highrolleri boonusega, siis püsikundena tasub ühendust võtta ka klienditoega otse, et välja kaubelda mõni asjalikum auhind.

See koduleht kasutab küpsiseid, et muuta paremaks teie külastuskogemust. Veebilehe edasisel kasutamisel või selle sõnumi sulgemisel, nõustute te küpsiste kasutusega.