Eesti hasartmängu mängimise piirang: mängukeeld ja enesevälistus

Tänapäeva digimaailmas, kus online hasartmängud on väga kergesti ligipääsetavad, on ülioluline saada aru ning võtta kasutusele vastutustundliku mängimise tööriistad. Koostasime antud jätkusuutliku mängimise juhendi, aitamaks teil paremini majandada oma online hasartmängude tegevusi.

Igal aastal otsib tuhandeid mängijaid tuge hasartmängudega seotud probleemidega hakkamasaamiseks, ning arvatavasti on tegu ainult jäämäe tipuga. 2023-ndal aastal koostas Kantar Emor Eesti hasartmänguleviku uuringu, mille käigus selgus, et 65% inimestest on kokku puutunud hasartmängudega. Sõltuvuse riskirühma kuulub 112,000 inimest ehk 11% tervest elanikkonnast. Kuigi kasiino mängud ja spordiennustus on paljudele eelkätt meelelahutuse vorm, siis paraku teatud inimestele on hasartmängusõltuvus reaalne mure. Need riigid kus hasartmängud on seadustatud, on vastu võetud ka vastavad mängijatele suunatud ohutusnõuded ning rakendatud sõltuvusega tegelemiseks teatud lisameetmeid nagu kasiino keeld ehk mängimise piirangu seadmine.

Avalikult sõltuvusesmuredest rääkimist peetakse Eestis siiani tabuks, mis võib tuleneda üldisest sotsiaalsest stigmast sarnaste raskustega tegelemisel. Tüüpiliselt seostatakse sõltuvust millegi halva või lausa kriminaalsega, mis lisab inimestele uusi takistusi lahenduste leidmisel.

Hasartmängude piirang on väga tähtis vastutustundliku mängimise tööriist, mis võimaldab kasutajatel paremini oma meelelahutust kontrollida ning peletada negatiivseid arusaamu ühiskonnas.

Mis on kasiino keeld?


Hasartmängude mängimise piiramine on vabatahtlik toiming, mille abil saate omale määrata teenuspakkujate kättesaadavust. Selleks on Eestis 2 põhilist võimalust - konto külmutamine teenuspakkuja juures ja kasiino keelu määramine Eesti Maksu- ja Tolliameti veebilehe kaudu. Esimese valiku puhul on võimalik piirata ligipääs spetsiifilisele teenuspakkujale ning seda lubatakse teha kuni 6 kuuks. Teise variandi puhul saate määrata piirangu pikemaks ajaks ja selleks tuleb minna EMTA kodulehele ja edastada oma palve. Määrates endale hasartmängude mängimise piirangu EMTA-s, blokeeritakse teie ligipääs kõigile valitud valdkonna veebilehtedele ja asutustele.

Vastava piirangu või keelu seadmine annab teile aega paremini mõista oma hasartmängu tegevust ning planeerida oma edasiseid käike.

Peab mainima, et hasartmängu keeld rakendub ainult Eestis litsentseeritud mänguasutustest. Kahjuks ei ulatu piirangud aga rahvuvaheliste teenuspakkujateni ning puudub ka vastav globaalne süsteem. Oleme arvamusel, et taolise ülemaailmse lahenduse loomine aitaks paremini kaitsta hasartmängude harrastajaid.

Mis on hasartmängusõltuvus?


Hasartmängusõltuvus on sõltuvust tekitav käitumine, mis võib segada inimeste isiklikku elu ja lähedaseid suhteid. Hasartmängusõltlased ei tunne enam mängimisest lõbu ning ei pruugi omada täit kontrolli oma panustamisharjumuste üle.

Nii nagu ka iga teise sõltuvuse puhul, peab hasartmängudega seotud probleeme võtma väga tõsiselt ning kasiino keeld on üks võimalustest mis saab aidata sellega tegeleda.

Kas mul on hasartmängusõltuvus, kui arvan, et vajan mängupiirangut?


Kui te arvate, et teil on hasartmängudega seotud probleemid, siis te automaatselt vastate enesevälistuse ja/või hasartmängude piirangu nõuetele. Teisisõnu ei eksisteeri ühtegi kindlat raamistikku, millesse te peaksite mahtuma. Mõnedele hasartmänguritele piisab enesevälistuse või mängukeelu seadmiseks tunnetusest, et nad kulutavad panustamisele rohkem aega, kui nad ise oleksid võib-olla soovinud.

Kahjuks on hasartmängude keeld paljudele viimaseks õlekõrreks millest krabatakse. Paljud inimesed, kellel on hasartmängudest seonduvaid probleeme, pöörduvad mängukeelu juurde alles siis, kui on ära põletatud oma palgad, säästud, laenud ja muu taoline. Paljud mängijad ei võta hasartmängude keeldu kasutusele ka täieliku finantsilise hävinguga vastamisi olles. Kuid te ei pea eelnevalt sattuma rahalistesse raskustesse, et võtta kasutusele vabatahtlikud enesevälistuse tööriistad või hasartmängu keeldu.

Millal tasuks mõelda hasartmängu keelu seadmisele?


On tähtis märgata õigeaegselt tunnuseid, mis viitavad hasartmängude piirangu seadmise vajadusele, isegi kui te pole sellele mõelnud. Kuigi see võib individuaalselt erineda, siin on mõned asjaolud mida tasuks täheldada:

  • Teil on tunne, et kulutate mängimiseks liigselt raha
  • Mängimine mõjutab teie isiklikke ja tööalaseid suhteid
  • Mõtlete panustamisele rohkem kui seda ise sooviksite
  • Ajate kaotusi taga
  • Mängimine tekitab teis ärevust, süü- või häbitunnet
  • Te pole suutnud piirata mängimiseks kuluvat aega

Kui vastasite jaatavalt kasvõi ühele eelnevatest küsimustest, võib hasartmängude mängimise piirangu seadmine olla mõistlik samm.

Hasartmängude mängimise piirangu eelised


Kuigi tegemist pole võluvitsaga tõsiste hasartmängudega seotud probleemide lahendamisel, kaasneb enesevälistuse ja mängukeelu seadmisega mitmeid eeliseid. Peaksite arvestama järgnevate asjaoludega, kui kaalute kasiino keelu määramist:

  • Enesekontrolli taastamine: Enesekontrolli kaotus on üks peamisi põhjuseid, miks paljud inimesed otsustavad seada endale mängukeeld ning võib olla suureks kergenduseks.
  • Puhake end välja: Hasartmängu piirangu ajal olete sunnitud panustamisest eemale hoidma, ilma et peaksite ise olukorda kontrollima. See annab teile veidi hingamisruumi ning võimaluse mõelda oma mängimisharjumuste üle ning kuidas te soovite selle jätkumist tulevikus, kui üldse.
  • Maandab finantsidega seotud stressi: Enesevälistus hasartmängude teenuspakkujatest võib parandada teie finantsilist olukorda. Teil jääb aega mõelda üle ja taastada oma rahalised vahendid.
  • Parandab vaimset tervist: Võimalus teha paus, võtta end uuesti kokku ning eemaldada rahalised mured, võivad koos mõjuda positiivselt teie vaimsele tervisele ja heaolule.
  • Mõelge läbi oma hasartmänguharjumused: Hasartmängu keelu vältel on teil aega rahumeeli läbi mõelda oma panustamine. See paus aitab teil aru saada mis töötab hästi, mis vajab kohandamist ning mis muud võimalikud muudatused vajaksid juurutamist.

Hasartmängusõltuvus pole just kuigi lihtne vastane, ning oleks siinkohal tähtis ära märkida, et mängukeeld ei ole iseenest isoleeritud lahendus probleemi ületamisel. Kuid see kindlasti aitab piirata inimestel hasartmängudest tulenevaid muresid ning võib-olla annab ka tõuke võtta ühendust spetsialistiga.

Hasartmängu keelu seadmine


Mängijatel on Eesti seadustiku järgi võimalik määrata endale hasartmängudele ligipääsu kahel põhilisel viisil:

  • Enesevälistus ehk konto külmutamine: Teil on kättesaadavaks tehtud võimalus iga hasartmängude teenuspakkuja juures määrata endale ajutine kontole ligipääsu piirang. Üldjuhul leiate vastavad iseseisvalt hallatavad tööriistad vastutustundliku mängimise alajaos, kus te saate seada endale olenevalt kasiinost piirangu kuni 6 kuuks. Täpsemad ajapiirangud sõltuvad teenuspakkujast ning küsimuste korral võtke ühendust kasiino klienditoega, kes on alati valmis teid abistama. Tasub meeles pidada, et konto külmutamine piirdub valitud hasartmängude teenuspakkujaga, välja arvatud mõnel juhul kus ettevõtte haldab mitut brändi.
  • Riiklik hasartmängu keeld: Soovi korral määrata endale piirang pikemaks ajavahemikuks, peab teie soov jõudma Eesti Maksu- ja Tolliametini. Selleks võite edastada oma palve otse hasartmängu teenuspakkujale või täita vorm EMTA kodulehel või kohalikus teenindusbüroos. Hasartmängude mängimise keeldu saab määrata endale ajavahemikuks 6-36 kuud ning kehtib kõikidele valitud mänguvormi teenuspakkujatele. Hasartmängude liike on kokku 4 ja need on õnnemängud, totod ja lotod ja osavusmängud.

Enevälistus ehk konto külmutamine

Kõige lihtsam ja kiirem viis mängupiirangu seadmiseks on võtta kasutusele kasiino poolt pakutavad jätkusuutliku mängimise tööriistad, kus leiate ka enesevälistuse ehk osalise konto külmutamise võimaluse. Üldiselt on see võimalus tehtud kättesaadavaks iseseisvaks haldamiseks ning eraldi palvet teenuspakkuja klienditoele edastama ei pea. Kuid kuna kõik hasartmängude teenuspakkujad võivad oma äranägemise järgi määrata konto külmutamise ajavahemikke, võib nende mittesobivusel paluda klienditugelt abi määrata eelistatud kulg.

Soovitame alati määrata enesevälistus iseseisvalt kättesaadavate jätkusuutliku mängimise tööriistade abil, mille korral rakendub piirang koheselt. Juhul kui aga edastate oma soovi hoopis e-maili teel, võib piirangu jõustumiseni kuluda kauem aega ning seega tekib oht kaotada oma allesjäänud rahalised vahendid.

Seadusest tulenevalt on võimalik iseseisvalt teenuspakkuja juures määrata endale piirang kuni 6 kuuks, pikema ajavahemiku korral edastatakse soov EMTA-le, mille korral hakkab kehtima üleriigiline keeld.

Hasartmängude enesevälistuse seadmiseks, järgige edasiseid samme:

  • Samm #1: Enesevälistuse otsus - Esiteks peate ise otsustama, et sooviksite teha pausi hasartmängude mängimisest. Kõik sõltub ainult teis. Esmajärjekorras valige usaldusväärne ja litsentseeritud kasiino, ning looge endale seal konto. See peaks olema ennetav meede, mille otsuseni olete te jõudnud isiklikult.
  • Samm #2: Navigeerige vastutustundliku mängimise vahelehele - Logige sisse oma hasartmängude teenuspakkuja lehele ning avage jätkusuutliku mängimise alajagu. Pärale jõudes peaksid teile nähtavale ilmuma vastutustundliku mängimise tööriistad, sealhulgas enesevälistus ehk konto külmutamine.
  • Samm #3: Valige konto külmutamise kestvus - Enesevälistu seadmisel on teil vajalik määrata kauaks te soovite konto ligipääsu piirata. Tavaliselt pakub hasartmängude teenuspakkuja erinevaid ajavahemikke, alates ühest päevast kuni 6 kuuni, valige endale sobilik. Määratud aja vältel ei saa te ligi kasiino mängudele ega teha panuseid.

Sellest hetkest alates peaks teie enesevälistus jõustuma ning teil ei jää muud üle kui vaikselt oodata kuni aeg saab läbi. Samal ajal anname juurde mõned lisasoovitused, mis aitaksid konto külmutamise perioodiga paremini toime tulla:

  • Soovitus #1: Tehke läbimõeldud otsus - Mõned teenuspakkujad nagu Paf pakuvad klientidele erinevaid hasartmängude tooteid. Selle tulemusena lubavad nad piirata ligipääsu konkreetsele hasartmängu liigile, näiteks kasiino või spordiennustus. See võib olla kasulik kui kasutate mitut platvormi ja kimpus olete ainult ühega.
  • Soovitus #2: Kaaluge hasartmängude blokeerimise tarkvara kasutuselevõtmist - Lisameetmena võite mõelda mõne hasartmängudele ligipääsu takistav tarkvara, nagu Gamban, Betblocker ja Gamblock. Teil on võimalus alla laadida tarkvara, mille abil saate blokeerida mitmeid hasartmängude veebilehti ja kasiinosid otse oma arvutist, telefonist või tahvlist.
  • Soovitus #3: Tugi ja abimaterjalid - Teadmine kust otsida enesevälistuse ajal tuge tuleb kindlasti kasuks. Mitmed veebilehed ja organisatsioonid nagu Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskus pakuvad rohkelt abimaterjale ja ka konsultatsioone, et teid hasartmängu konto piirangu ajal vajaduse korral nõustada.

Hasartmängude piirangu seadmine

Eesti riiklik hasartmängu keeld töötab samal põhimõttel nagu enesevälistus. Põhilised erinevaused hasartmängude keelu puhul on:

  • Ajavahemik: Hasartmängu piirandu seadmisel tuleb teil valida ajavahemik 6-36 kuud, kuid keeld ise on tähtajatu. Mis tähendab seda, et peate piirangu tähtaja lõppedes esitama eraldi avalduse enda hasartmängude nimekirjast kustutamiseks.
  • Hasartmängu liik: Eesti Maksu- ja Tolliameti keelu puhul on teil võimalus blokeerida kõik võimalused või määrata kindel mänguliik, millele soovite ligipääsu piirata. Nendeks on õnnemängud (kasiinod, pokker), toto (spordiennustus) ja klassikaline loterii. Kiirloteriidele ehk kraapekaartidele keeldu määrata ei saa.
  • Kehtib kõigile teenuspakkujatele: Hasartmängu keeld rakendub kõigile teenuspakkujatele kellel on väljastatud Eesti hasartmängude korraldusluba. Seega kui piirate ligipääsu õnnemängudele, ükski kasiino teid enam mängima ei luba.

Kuidas ja kus seada hasartmängu keeld?

Teil on kättesaadavaks tehtud kolm võimalust hasartmängu keelu määramiseks, nii veebis kui mõnes EMTA teenindusbüroos, ning need on:

  • e-MTA iseteenindus: Kõige kiiremini ja lihtsamalt saate endale piirangu määrata läbi Maksu- ja Tolliameti e-teenuste keskkonna e-MTA. Sisenege e-MTA lehele ja valige Registrid ja päringud – Registreerimine – Hasartmängu piirangu registreerimine
  • Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroo: Võtke piirangu seadmiseks kaasa isikut tõendav dokument ning täitke vastav avaldus.
  • Õnnemängu ja toto mängukohtades: Samuti võite oma palve edastada läbi oma hasartmängude teenuspakkuja, mille korral on samuti vajalik kinnitada oma isik ja täita vastav vorm, mis edastatakse EMTA-le.

Pange tähele, et edastades oma soovi läbi e-MTA veebikeskkonna, jõustub hasartmängu keeld hiljemalt järgneval päeval. Teiste lahenduste puhul rakendub piirang hiljemalt kahe tööpäeva jooksul.

Hasartmängude mängimise piirangu kustutamine


Üks põhilisi eesmärke hasartmängu keelu määramisel on tagada teie heaolu piirangu vältel, seega pole seda võimalik varajaselt lõpetada, mis aitab teil paremini kiusatustega hakkama saada.

Nagu eelnevalt sai juba mainitud, ei lõppe hasartmängude piirang tähtaja saabudes, vaid jääb kehtima seniks, kuni te ei edasta EMTA-le eraldi vastakohalise palve nimekirjast kustutamiseks. Selleks on teil vajalik teha ühte järgnevast:

  1. e-MTA iseteenindus: Saate ise tähtaja saabudes kustutada end hasartmängu piirangu nimekirjast EMTA e-teenuste keskonnas navigeerides Registrid ja päringud – Registreerimine – Hasartmängu piirangu registreerimine.
  2. EMTA teenindusbüroo: Võite soovi korral edastada oma soovi koos vastava avaldusega läbi Eesti Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroo.

Nii nagu ma hasartmängu keelu määramisel, jõustub ka kustutamine läbi e-MTA keskkonna hiljemalt järgmisel päeval, teenindusbüroo aga kahe tööpäeva jooksul.

Millal on õige aeg hasartmängu piirangu kustutamiseks?


Nagu eelnevalt sai juba mainitud, enesevälistuse ega riikliku hasartmängude keeldu ei ole võimalik ümber pöörata, enne määratud tähtaja möödumist. Kui see aeg kord saabub, soovitame mõelda tõsiselt läbi, kas olete ikka valmis jälle mängima asuda. Tihti juhtub nii, et märkate kuidas mängust eemal viibimine on aidanud teid isiklikus elus mitmel erineval viisil.

Sel hetkel on tähtis säilitada kaine mõistus ja mitte langeda vanade rütmide küüsi.

Soovi korral hasartmängude juurde naasta, küsige endilt järgnevad küsimused ning proovige vastata neile ausalt:

  • Kas te mängite oma eelarve piires?
  • Kas hasartmängud tekitavad teis stressi?
  • Kas te ei kuluta liigset aega mängimisele?
  • Kas hasartmängud takistavad teie muid tegevusi?
  • Kas olete oma mänguharjumuste kohta sõprade ja lähedastega aus?

Kui te leiate, et hasartmängude järjekordne kättesaadavus pakub teile pinget või loob elus ebamugavaid olukordi, võiks piirangu pikendamine olla parim lahendus.

Kuidas käituda enesevälistuse või hasartmängu keelu ajal


Kasiino keelu vältel võiks kasu olla soovitustest mida tasuks jälgida. Kuigi tasub meeles pidada, et pole ühte lahendust mis sobiks kõigile, ning kõik kogevad hasartmängu keelu vahelist aega erinevalt. Seega on tähtis käituda vastavalt oma parema äranägemise järgi. Et paremini aru saada, mis võiks teid paremini aidata, koostasime nimekirja kõige efektiivsemate võimalustega:

  • Kasutage blokeerimistarkvara: Vältige kiusatust paigaldades oma seadmele tarkvara, mis piirab ligipääsu hasartmängude veebilehtedele.
  • Vältige päästikuid: Tähtis on määrata ja vältida olukordi, keskkondi ja emotsionaalseid olukordi, mis võivad valla päästa soovi panustada. Seda on lihtsam öelda, kui päriselt jälgida, kuid peaks olema alati üheks teie prioriteediks enesevälistuse või hasartmängu piirangu ajal.
  • Valmistuge kiusatusteks: Kui teil tekib soov mängida hasartmänge, peaks teil selleks olukorraks olema selge käitumisplaan. Selleks võib olla kõne sõbrale, end muu tegevusega hõivamine või lõdvestustehnika praktiseerimine.
  • Teavitage lähedaseid inimesi: Oma hasartmängude keelu määramisest rääkimine mõne oma lähedase inimesega või sõbraga võib olla kergendav. Need inimesed saavad teid toetada ja vajadusel julgustada teid püsima pühendunud.
  • Otsige tuge: Kaaluge mõne toetusgrupiga liitumist nagu Anonüümsed Hasartmängusõltlased või küsige tuge läbi Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskuse. Otsige emotsionaalset toetust ja soovitusi inimestelt, kes on teiega sarnases olukorras.
  • Leidke teisi tegevusi: Otsige endale uusi hobisid või pöörduge tagasi vanade huvide juurde, et paremini täita aega mil viibite hasartmängudest eemal. Teistele toimetustele keskendumine võib muuta teie eesmärke ja anda enesetäitumise tunnet.
  • Tähistage saavutusi: Teadvustage endale ja tähistage oma õnnestumisi hasartmängudest eemale hoidumisest. Oma saavutuste tunnustamine võib parandada teie enesekindlust ja tõsta motivatsiooni.

Kasulikud viited


Olenemata, kas otsite rohkemat infot või soovite määrata endale hasartmängude piirang, leiate abi järgnevatest:

  • e-MTA veebikeskkond: Eesti Maksu- ja Tolliameti keskkonnast saate registreerida endale hasartmängude mängimise piirangu ajavahemikuks 6-36 kuud.
  • Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskus (tel: 15410): Siit leiate rohkelt abimaterjali hasartmängudega seotud probleemide lahendamiseks ning lisaks on teil võimalik panna aeg kirja ja küsida nõu spetsialistilt. Loomulikult on teenus kättesaadav kõigile täiesti tasuta.
  • Võlanõustamine: Mõnel juhul võivad hasartmängudega kaasneda rahalised mured, mis tunduvad isepäi ületamatud. Võlanõustajate abil saate oma olukorda leevendada ning selleks võtke ühendust Eesti Võlanõustajate Liidu liikmetega.

Kokkuvõte


Vabatahtlik enesevälistus või kasiino keeld on üks seaduslik võimalus hasartmängudega seotud probleemide lahendamisele. Seda on eeskätt võimalik kasutada Eesti sarnastes riikides, kus hasartmängud on seaduslikult määratletud. Hasartmängu keeld nõuab mängijalt vabatahtlikult blokeerida ligipääs seaduslikele hasartmängude asutustele oma asukohas. Piirang võib kesta enesevälistuse korral kuni 6 kuud, riikliku keelu puhul aga 6-36 kuud ning vajab hilisemalt eraldi nimekirjast kustutamist.

Märkimisväärne hulk hasartmängureid, kes tunnevad ei nad ei suuda täielikult oma mängimist kontrollida, peavad enesevälistust ja mängukeeldu mõistliku lahendusena. Et määrata endale omal vabal volil hasartmängude mängimise piirang, peab inimesel olema selleks piisavalt julgust või on ta lihtsalt niivõrd meeleheitel, et ta on nõus riskima sotsiaalse pahameelega mis üldiselt kaasneb seoses sõltuvustega. Enesevälistus või hasartmängukeeld võib algselt näida ekstreemse meetmena, kuna see nõuab mängijalt tõdemust enda kohta, et teda ei hasartmänguasutusse minna usaldada. Ning sõltlase jaoks pole see sugugi väike samm.

Lõppudelõpuks on hasartmängude mängimise piirangu omaksvõtmine esmatähtis ja vastutustundlik otsus neile, kes soovivad saada paremat haaret oma hasartmänguharjumuste üle. Sättides oma heaolu esikohale koos kättesaadavate võimaluste kasutuselevõtuga, astute suure sammu tervislikuma meelelahutuse juurde. Pidage meeles, et nõu otsimine on tugevuse märk ning selleks on olemas mitmeid lahendusi.

Kordama Kippuvad Küsimused


Mis on enesevälistus ja hasartmängude keeld?

Hasartmängude keeld on vabatahtlik võimalus isikutel piirata teatud ajaks oma ligipääsu teenuspakkujatele. Enesevälistust saate taotleda teenuspakkuja juures ajavahemikuks kuni kuus (6) kuud ning kehtib ainult valitud kohas. Hasartmängu keeld rakendub kõigile valitud hasartmängu liigi teenuspakkujatele ning kehtib 6-36 kuud.

Mis on hasartmängusõltuvus?

Hasartmängusõltuvus on sõltuvushäire, mille korral ei suuda inimene vastu seista tungile mängida hasartmänge. Selle tulemusel võivad inimesed tekkida sotsiaalseid, tööalaseid ja materiaalseid muresid.

Probleemse mängimise korral on inimesel hasartmängimisega seoses probleeme, kuid ta käitumine ei vasta täielikult sõltuvuse määratlusele.

Kuidas aitab mängukeeld hasartmängusõltuvusega võitlemisel?

Isikutel, kellel on probleeme hasartmängudega, võib mängimisest eemale hoidmine kasuks tulla, kuna see annab võimaluse otsida tuge või ennast tasakaalustada.

Kus saab hasartmängu piirangut seada?

Hasartmängude piirangu seadmiseks saade edastada oma palve läbi e-MTA veebikeskkonna, EMTA teenindusbüroo või läbi hasartmängude teenuspakkuja. Viimase kahe puhul peale kaasama ka vastava avalduse.
Enesevälistust saate taotleda iga hasartmängu teenuspakkuja juures eraldi, ning tavaliselt on see võimalus leitav vastutustundliku mängimise tööriistade juures.

Kui kauaks saab määrata hasartmängude keeldu?

Enesevälistus ehk konto külmutamist saate määrata hasartmängude teenuspakkuja juures kuni kuueks (6) kuuks. Pikemaks ajavahemikuks peate soovi edastama EMTA-le, ning sellisel juhul kehtib ligipääsu piirang 6-36 kuud.

Millal hakkab hasartmängu mängimise piirang kehtima?

Enesevälistuse korral hasartmängude teenuspakkuja juures rakendub piirang koheselt, seega pole peale kinnitamist enam võimalik panuseid uuesti teha.
Hasartmängu keeld jõustub e-MTA veebikeskkonnast registreerides hiljemalt järgneval päeval, kohalikus EMTA büroos või teenuspakkujale palvet edastades aga hiljemalt kahe tööpäeva jooksul.

Kas hasartmängude keeldu saab määrata kindlale mängule?

Jah, teil on valikus blokeerida ligipääs korraga kõigile hasartmängudele või valida üks järgnevatest: õnnemängud (kasiinod), toto (spordiennustus) ja klassikaline loterii. Piirangut ei saa määrata kiirloteriile ehk kraabitavatele kaartidele.

Kuidas kustutada hasartmängude mängimise piirang?

Hasartmängu keelu tähtaja möödudes on teil võimalik kustutada end piirangu nimekirjast, edastades oma palve läbi e-MTA või kohaliku EMTA teenindusbüroo.

See koduleht kasutab küpsiseid, et muuta paremaks teie külastuskogemust. Veebilehe edasisel kasutamisel või selle sõnumi sulgemisel, nõustute te küpsiste kasutusega.
Küpsiste poliitika