Alternatiivsed maksemeetodid - PayPal, PaySafeCard ja Bitcoin

Tänapäeva maailmas kerkib uusi online finantsteenuse pakkujaid nagu seeni pärast vihma, siiski ei ole kõik need Eesti mängukeskkondades veel kasutatavad. Lisaks pangamaksetele, krediitkaartidele ja e-rahakottidele leiab siiski ka alternatiivseid maksemeetodeid, mille olemasoluga on ennast hea kurssi viia. Vaatame üle mõned populaarsemad maksemeetodid, mis juba on või millel on potentsiaali tulevikus maksemeetodite hulka lisandud. Lõppude-lõpuks töötavad kõik Eesti mänguportaalid igapäevaselt selle kallal, et lisada uusi maksemeetodeid ja mängija jaoks elu lihtsamaks teha.

PayPal

Tegemist on Ameerika online maksete vahendamise süsteemiga, mis omal ajal oli selle valdkonna üks pioneere. Juba 1998. aastal Confinity nime all tegevust alustanud ettevõte on tänaseks tegev koguni 202 riigis ja pakub teenuseid üle 300 miljonile aktiivsele kasutajale. Lisaks eraisikutele ja äridele maksmisele pakub PayPal võimalust osaleda ka oksjonitel ja eriti populaarne on PayPal eBay nimelises veebipoes kaupade eest tasumiseks.

Vahel tundub, et PayPali hiilgeajad hakkavad mööduma, sest kui alles 2000. aastatel oli tegemist Interneti maksete tegemisel ühe eelistatuima variandina, siis nüüdseks Eesti kasiinodes näiteks PayPali peaaegu et enam ei pakuta. Kas põhjuseks võib olla rahapesu tõkestamise nõuded ja suutmatus tänapäeva trendidega kaasas käia? Kuigi Suubritannias on PayPal endiselt üsna levinud, siis mandri Euroopas eelistakse juba alternatiivseid võimalusi.


PaySafe Card

Paysafecard on ettemaksu-põhine veebimakse süsteem, mille puhul saad 16 tähemärgist koosneva vautšeri osta kohalikust poest või müügipunktist. Selle maksemeetodi kasutamiseks ei ole vaja luua pangakontot ega hankida maksekaarti. Lisaks on tegemist täiesti anonüümse makseviisiga. Online mänguportaalidesse PaySafeCard meetodit kasutades tuleb siiski olla valmis kasutama pangakaarti, seda juhul, kui saad võimaluse väljamakse tegemiseks.

PaySafeCard maksemeetodi kasutamise pluss on kahtlemata selle mugavus ja kerge kättesaadavus. Kasutaja ei pea teenusepakkujale avaldama oma isiklikku informatsiooni ega maksma mingeid lisatasusid. Eestis ei ole PaySafeCard siiski maksemeetodina kuigi populaarne, mis ei tähenda, et tulevikus see ei võiks muutuda.


Bitcoin

Bitcoin on kõige tuntum ja enim kasutatud krüptoraha, mida tegelikult kasutatakse maksete tegemiseks juba üle maailma. Jah, tuleb tunnistada, et kõik ärid veel Bitcoine maksevahendina ei tunnusta, kuid mida aeg edasi, seda enam võetakse Bitcoini tõsiselt. Bitcoin ei ole päris sama valuuta nagu eurod või dollarid ega ka kuld ja neid ei trükita keskpankades vaid hoopis “kaevandatakse” virtuaalselt. Juba on tekkinud ka mitmed teenusepakkujad, mille vahendusel saad näiteks eurosid Bitcoinideks vahetada.

Statistika andmetel võtavad Bitcoine vastu tänaseks juba üle 100 000 ettevõtte üle maailma. Võib-olla oled kuulnud ka hulgast teistest krüptorahadest, kuid ükski neist pole saavutanud sarnast stabiilsust ja usaldusväärsust nagu Bitcoin.

Kuidas Bitcoine kasutada?

Internetis on lugematu arv platvorme, mis pakuvad Bitcoinide ostmise võimalust. Kõige targem ongi teha pisut eeltööd ja leida enda jaoks kõige sobivam. Tuntumad Bitcoinide ostu-müügi platvormid on eToro, easyMarkets, cex.io ja Trade.com.

Kui oled ostnud piisava hulga Bitcoine, saad kasutada neid näiteks Kingswin kasiinos sissemakse tegemiseks. Tegelikult ongi Kingswin seni ainuke mänguportaal Eestis, mis võtab vastu Bitcoin makseid. Bitcoinide populaarsus on pidevalt tõusuteel, samal ajal kui selle väärtus muutub äärmiselt suures määras.

Bitcoinide plussid ja miinused

Võrreldes teiste maksemeetoditega nagu pangaülekanded või krediitkaardimaksed ei ole Bitcoini ega ka teiste krüptorahade taga ühte kindlat administratiivset üksust nagu näiteks keskpank. Süsteem on võrgustikupõhine ja Bitcoine vahetatakse inimeselt-inimesele nii, et kõik tehingud toimuvad ainult kasutajate vahel ilma vahendajateta. Ennustatakse, et tulevikus on Bitcoin väärtuslikem valuuta kuna pakub enim anonüümsust, kiirust ja lihtsust maksete teostamisel.

Siiski pole Bitcoin päris ohutu, sest jamad hakkavad pihta, kui näiteks unustad oma krüptorahakoti ligipääsutunnuse, kui häkkerid saavad sinu Bitcoinidele ligi või tekib mistahes muu tehniline probleem. Samuti võib Bitcoini väärtus kukkuda väga suures ulatuses ja teha sinu Bitcoinide ostmise investeeringu väärtusetuks. Kõige tipuks ei saa krüptoraha kasutada väga paljude teenuste ja kaupade ostmiseks, mida traditsiooniliste valuutade nagu eurod või dollarid, eest saab.

olybet kasiino eesti veebileht
Kasiino ja Spordiennustus

OlyBet Kasiino

www.olybet.ee

betsafe kasiino veebileht
Tervitusboonus kuni 100 tasuta spinni

BetSafe Kasiino

www.betsafe.ee

paf kasiino website screen 2022
Tervitusboonus 100 tasuta keerutust mängus Book of Dead

Paf Kasiino

www.paf.ee

KOKKUVÕTE

Eesti kasiinodes on kõige populaarsemad sisse-ja väljamakse tegemise meetodid kahtlemata pangakonto ja krediitkaardid. Siiski ei saa mööda vaadata ka alternatiivsetest maksemeetoditest, mis tihtipeale pakuvad enam anonüümsust ja paindlikkust. Bitcoinide puhul eriti tasub välja tuua väljamaksete kiirus, mis toimub murdosa sekundi jooksul.